M.A. Ford 3.4MM HI-TUFF DRL BLAZE
EDP: 77306
Sizes
| Diameter | 3.4mm |
|---|---|
| Diameter Decimal | .1339 |
| Shank Diameter | 3.4mm |
| Shank Type | Straight |
| OAL | 49mm |
| Length of Cut | 24mm |
| Included Angle | 135° |
Specifications
| Helix Angle | 12° |
|---|---|
| Coating | ALtima® Blaze |
| Country of Origin | USA |
| Trade Name | Hi-Tuff® |
| Material | Carbide |
| No. Flutes RH | 2 |






