M.A. Ford DRILL 3.2MM SOLID STUB
EDP: 02106
Sizes
| Diameter | 3.2mm |
|---|---|
| Diameter Decimal | .1260 |
| Shank Diameter | 4mm |
| Shank Type | Straight |
| OAL | 63mm |
| Length of Cut | 22mm |
| Included Angle | 140°-142° |
Specifications
| Helix Angle | 30° |
|---|---|
| Coating | ALtima® |
| Country of Origin | USA |
| Trade Name | Twister XD® |
| Material | Carbide |
| No. Flutes RH | 2 |


