Tool No.610600
| (D) Diameter | 10 (250mm) |
|---|---|
| Teeth | 60 |
| (d) Bore | 5/8 |
| Tooth Grind | ATB |
| Hook Angle | 10° |
| Kerf (B) | .126 (3.2mm) |
| Plate (C) | .087 (2.2mm) |

$122.60 Original price was: $122.60.$91.95Current price is: $91.95.
10″/60T CUT-OFF SAW ATB GRIND
| (D) Diameter | 10 (250mm) |
|---|---|
| Teeth | 60 |
| (d) Bore | 5/8 |
| Tooth Grind | ATB |
| Hook Angle | 10° |
| Kerf (B) | .126 (3.2mm) |
| Plate (C) | .087 (2.2mm) |

| Weight | 2.4 lbs |
|---|