PCD DIAMOND 3/8″D 3/8SHANK 1FL
#DRB-422
| Direction | Down-Shear |
|---|---|
| (D) Diameter | 3/8 |
| (B) Cutting Height | 15.35mm (5/8) |
| (d) Shank | 3/8 |
| Overall Length (L) | 3 |
| Max RPM | 24,000 |
| Flutes | 1 |

$256.25 Original price was: $256.25.$230.63Current price is: $230.63.
PCD DIAMOND 3/8″D 3/8SHANK 1FL
PCD DIAMOND 3/8″D 3/8SHANK 1FL
| Direction | Down-Shear |
|---|---|
| (D) Diameter | 3/8 |
| (B) Cutting Height | 15.35mm (5/8) |
| (d) Shank | 3/8 |
| Overall Length (L) | 3 |
| Max RPM | 24,000 |
| Flutes | 1 |

| Weight | 0.16 lbs |
|---|
CNC Router Bits
Amana 46188-K 1/2 x 1-1/4 2FL Solid Carbide Spektra Compression Spiral Router Bit 1/2″ Shank
CNC Router Bits
Amana 46225-K 1/8 x 13/16 2FL Solid Carbide Spektra Down-Cut Spiral Router Bit 1/4″ Shank
CNC Router Bits
RCK-70-DLC 4 Cutting Edges DLC Coated Insert Knife 14 x 14 x 2mm
CNC Router Bits